Plastik Enjeksiyon

Enjeksiyon işleri

Üçelsan Plastik Enjeksiyon ve Kalıp Ltd Şti olarak bizimle iş yaptığınızda size kaliteli hizmet vermeyi taahhüt ediyoruz.

plastik ürünler

Günlük yaşamda ve insan faaliyetlerinin işleyişinde vazgeçilmez olan çok çeşitli malzemeler üretiyoruz. Bu ürünler, elektronik cihaz parçaları, kapı ve pencere kollarının plastik parçaları, perde ray sistemlerinin plastik bileşenleri ve mobilya plastikleri gibi farklı sektörlerde birçok ürünü içermektedir.

Kısa sürede büyük miktarlarda plastik malzeme sağlamak için plastik enjeksiyonla üretim, kullanışlı bir imalat yöntemidir. Üretici, makineleri çalıştırmak için doğru personeli kullanmaya özen göstermelidir.

Üçelsan Plastik Enjeksiyon Kalıp olarak 1982 yılından beri plastik enjeksiyon sektöründe hizmet vermekteyiz.

plastik enjeksiyon imalat 1
plastik enjeksiyon kalıp imalatı 2

Plastik enjeksiyon makinası

Plastik Enjeksiyon Nedir?

Plastik enjeksiyon, plastik parçaların imalatı için en yaygın kullanılan üretim şeklidir. Boyutları, karmaşıklıkları ve uygulamaları açısından büyük farklılıklar gösteren enjeksiyon kalıpları kullanılarak çok çeşitli ürünler üretilmektedir. Plastik enjeksiyon ile üretim için, bir enjeksiyon makinesi, ham plastik malzeme ve bir kalıbın kullanılmasını gerekir.

Üretim sürecinde, plastik önce enjeksiyon makinasında eritilir ve ardından kalıba enjekte edilir. Soğuma sürecinden sonra kalıp açılır ve parça iticiler ile kalıptan çıkarılarak üretim tamamlanır. Bu aşamaya kadar geçen süre ürünün ağırlığına ve yüzey kalınlıklarına bağlı olarak değişiklik gösterir fakat saniyelerle ifade edilebilir.

Plastik enjeksiyon işleminde kullanılabilecek birçok çeşit malzeme vardır. Tüm termoplastikler, bazı termosetler  ve bazı elastomerler dahil olmak üzere çoğu polimer kullanılabilir. Plastik enjeksiyon da kullanılan bu malzemelerin ham biçimleri genellikle küçük parçalardır. Renklendirici boyalarla istenilen renkte ürünler elde edilebilir.

Plastik enjeksiyon ürünlerinde malzeme seçimi, parçada ihiyaç duyulan dayanıklılığa, gıdaya uygunluğuna, esnekliğine, yanmazlığına gibi birçok kritere bağlı olarak seçilmelidir. Bu konuda Üçelsan Plastik Enjeksiyon Kalıp olarak, sizlere yıllardır edindiğimiz tecrübemizle yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Plastik enjeksiyonun avantajları

Scroll to Top